
Ik ben altijd al gek van boekjes geweest: lezen, door mooie tijdschriften bladeren, fotoboeken en art journals maken. De geur van papier, inkt en verf, het fysieke gevoel van bladeren en naar mooie dingen kijken, ik wordt er nog steeds blij van en ik wil dat gevoel graag doorgeven.
In deze serie workshops leer ik je in een middag een eenvoudig boekje maken. Aan de hand van voorbeelden leg ik eerst uit wat de mogelijkheden zijn van verschillende boekjes. Daarna ga je zelf met dit principe aan de slag. De serie bestaat uit het maken van een volledig gevouwen boekje zonder te lijmen, een accordeon-boekje (leporello) van een vel papier of een enveloppe-boekje.


We werken met acrylverf, acrylstiften, pennen en potloden, en experimenteren met verschillende techieken zoals collage, sjabloneren, stempelen, schrapen en lijntekenen. We doen dat allemaal op een groot vel papier dat we daarna tot een boekje vouwen of met enveloppen van dezelfde maat. Heerlijk voor een creatieve en inspirerende middag!
Niveau: voor beginners en gevorderden.

Zelf meenemen
- Oude kleding die vies mag worden (ik zorg voor een paar schorten).
- Optioneel: je eigen beeldmateriaal dat je in het boekje zou willen verwerken, denk aan (oude) foto’s, souvenirs, bonnetjes, illustraties of foto’s uit tijdschriften / inpakpapier dat je mooi vindt, tekeningen of schilderwerken die je zelf gemaakt hebt maar waar je nog iets mee zou willen doen. Alles kun je gebruiken. Neem materiaal mee waar je blij van wordt en denk eventueel alvast aan een thema van het boekje.
- Optioneel: als je het liefst met je eigen kwasten en/of verf wilt werken, kun je die gerust meenemen.
Verdere details
Datum: 20 februari 2026
Tijdsduur: 13.30-16.30 uur
Locatie: in mijn atelier in Art Centre Aalsmeer
Kosten: 50,00 euro p.p.
Aantal deelnemers: minimaal 2, maximaal 6
Opgave:

Op mijn website zijn meer voorbeelden te zien van zelf gemaakte boekjes.