
Ik ben altijd al gek van boekjes geweest: lezen, door tijdschriften met mooie prints bladeren, fotoboeken en art journals maken. De geur van papier, inkt en verf, het fysieke gevoel van bladeren en naar mooie dingen kijken, ik wordt er nog steeds blij van en ik wil dat gevoel graag doorgeven.
In deze workshop leer ik je in een middag eenvoudige boekjes maken. Aan de hand van voorbeelden leg ik eerst uit wat de mogelijkheden zijn om van een A4-tje verschillende boekjes te maken, zonder gebruik van naald en draad. Daarna ga je zelf met dit principe aan de slag met een groot vel papier.

We werken met acrylverf, acrylstiften, pennen en potloden, en experimenteren met verschillende techieken zoals collage, sjabloneren, stempelen, schrapen en lijntekenen. We doen dat allemaal op een groot vel papier dat we daarna tot een boekje vouwen. Alle oefeningen zijn leuk en eenvoudig. Afhangende van de beschikbare hoeveelheid tijd, maken we samen ook een aantal pagina’s af.
Heerlijk voor een creatieve en inspirerende middag!
Niveau: voor beginners en gevorderden.
Wat gaan we doen? We
- gaan ons lekker uitleven met verf op een groot vel papier
- brengen daarna m.b.v. stencils en stempels kleine markeringen aan
- gebruiken verf in combinatie met andere materialen en technieken
- voegen eventueel plaatjes en/of teksten toe en
- aan het eind neem je een uniek zelfgemaakt boekje mee naar huis.

Wat krijg je?
Een compleet verzorgde middag met eenvoudige stap-voor-stap instructies en veel plezier en inspiratie.
Natuurlijk zorg ik ook voor drinken en wat lekkers.

Zelf meenemen
- Oude kleding die vies mag worden (ik zorg voor een paar schorten). Neem ook een warme trui mee, het is niet altijd even warm in mijn atelier.
- Optioneel: je eigen beeldmateriaal dat je in het boekje zou willen verwerken, denk aan (oude) foto’s, souvenirs, bonnetjes, illustraties of foto’s uit tijdschriften / inpakpapier die je mooi vindt, tekeningen of schilderwerken die je zelf gemaakt hebt maar waar je nog iets mee zou willen doen. Alles kun je gebruiken. Neem materiaal mee waar je blij van wordt en denk eventueel alvast aan een thema van het boekje.
- Optioneel: als je het liefst met je eigen kwasten en/of verf wilt werken, kun je die gerust meenemen.
Verdere details
Datum: vrijdag 21 februari en in overleg
Tijdsduur: 14.00-17.00 uur
Locatie: in mijn atelier in Art Centre Aalsmeer
Kosten: 60,00 euro p.p.
Aantal deelnemers: minimaal 2, maximaal 6
Opgave: roelevelddanielle@gmail.com

Op mijn website zijn meer voorbeelden te zien van zelf gemaakte boekjes.